Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

głośniki STEREO do domu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • głośniki STEREO do domu

    Zamieszczone przez endryu
    w vin-e 1999r. (produkcja lub rok modelowy)
    Pytam bo coś mi dekoder nie chciał zczytać

    To naprościej jak masz na klapie bagażnika czarne TDI to AGR a jak I jest czerwone to AHF. Napis na klapie bagażnika ma być taki sam jak na obudowie silnika pod maską .

    AGR 90 kucy AHF 110 koników
    Ale nie chce mi się wierzyć że nawet naklejkę na obudowie paska rozrządu ktoś zmył. :szeroki_usmiech
    2001 Octavia 1.9 TDI 90 KM Ambiente

  • #2
    głośniki STEREO do domu

    Witajcie,

    przyszedł dosyć nieoczekiwanie czas na zmianę w audio domowym.
    Szukam głośników stereo (docelowo KinoDomowe), które grało by pod Yamahą RX-640 i DVD S540.

    Swoje poszukiwania ze wzgledu na zebrane informacje,doznania odsłuchowe i względy estetyczne zawęziłem do kilku zestawów (oczywiście po sugestiach mogę je zmienić)
    - Audio Monitor RS8
    - Audio Monitor BR6
    - B&W 683
    - JBL ES90
    - Wharfedale EVO 30

    Kasa do wydania : ok.4tyś.(stereo).
    Słuchana muza - oj, różna... W aucie głównie pop,trochę rocku. W domu: ciut Jazzu, ciut instrumaentalnej, trochę nastrojowej muzy.
    Czyli niestety szukam zestawu jak najbardziej uniwersalnego, który umie zagrać basem do pomieszczenia ok. 35m - z założenia konstrukcja min. 2,5 drożna (najlepiej 2 głośniki odp. za sekcję niskotonową oczywiście min. 16cm )

    Liczę na wasze rady, czym sie kierować w szukaniu, może ktoś ma któreś z powyższych i moze napisać swoje spostrzeżenia, a także szukam osób, które może handlują takim sprzętem i mogę mnie na coś skusić

    Dodam, że z w/w słuchałem AM RS8 i...podobają mi się, lecz cena jest trochę po za budżetem-choc nie wykluczam jeszcze że warto dozbierać
    ps
    acha, wcześniej miałem zestaw Kody NT 306...

    Komentarz


    • #3
      cześć,

      to ja Ci mogę polecić (obecnie takie używam): Magnat Quantum 605. U mnie chodzą pod zestawem stereo Denona (ampli + cd + tuner) i jakość dzwięku jak dla mnie rewelacyjna. Testowane głownie na rocku, jazz, troche hip-hop, poważna. Wg mnie takie głośniki do zastosowań domowych są zupełnie wystarczające - po kilku dniach stwierdzisz że żadnego kina domowego nie potrzebujesz
      Głośniki wg mnie sa dowodem tego, iż nie trzeba wydawać niewiadomo jak dużych pieniedzy aby cieszyć się doskonałej jakości dżwiękiem

      Cena za szt: 1100 pln - 1300 pln w zależności od sklepu gdzie kupujesz

      pzdr

      Komentarz


      • #4
        A ja ci poradze cos takiego: Chario Constellation Delphinus daję głowę ze jak ich posłuchasz nie bedziesz chciał innych Niedawno kupił je mój kumpel, gra to u niego z amplitunerem Cambridge Audio i brzmi ... rewelacyjnie !! Z moim Roksanem tez brzmi cudownie
        Takze zdecydowanie polecam te kolumienki. cena 4400 zł ale naprawdę warto !!
        Jesli nie Chario, to posłuchaj sobie Triangle Heliade Es. Też świetne kolumienki (3100 zł) ale niestety brzmią gorzej niz Chario.

        [ Dodano: Pon 16 Lut, 09 13:21 ]
        Aha , jeszcze jedno. Tylko pomietaj żeby takich kolumn nie łaczyć ze sprzetem jakimś tanimi "sznurkami" bo nigdy ci to nie zagra. Do tego trzeba zainwestowac w jakieś porządne kable (Van den Hull, Tara Labs, XLO itp.)
        Czarny Elegance

        Komentarz


        • #5
          Ostatnio zagadalem sie z kumplem co sie na tym zna na temat glosnikow po po malu tez sie przymierzam na zmiane i on twierdzi, ze najlepsze glosniki do domu robi firma KEF bodajze. Podobno bardzo dobre sa tez JBLki a Wharfedale rzekomo nie sa az takie super i szczerze mowiac to mi namieszal we lbie bo sie troche przymierzalem to Wharfedale i Denona a teraz to juz niewiem :twisted:

          No to ja mialem tyle do dodania :wink:

          Komentarz


          • #6
            Misiekoctavia, nie da się powiedizeć kto robi najlepsze kolumny na rynku Dlaczego? Dlatego, że każda kolumna zagra inaczej w połączeniu z klockiem danej marki oraz w zaleznosci od kabli jakimi jest spięta z systemem. Kazdy kto twierdzi że moze wskazać konkretne kolumny które sa najlepsze na rynku obojetnie do czego się je podepnie nie wie co mówi
            Ale jeśli już mielibyćmy wyznaczyć parę firm które faktycznie przewodzą stawce producentów kolum to na pewno będą to Chario, Triangle, Dynaudio. To jest czołówka.
            Teraz pytanie do czego to podłaczysz?? Bo pamietaj że gra system, a nie sam wzmacniacz czy kolumna. A system gra tak jak jego najsłabszy element
            Jesli kupisz Chario żeby podłaczyć do "sznureczkami" za 10 zł za m do Yamahy czy Onkyo to szkoda kasy. Jeśli kupisz porzadny sprzet a mas zmarne kolumny to też ci to nie zagra. Tak samo jak w przypadku gdy bedziesz miał dobry sprzęt dobre kolumny ale byle jakie kable - też nie zagra.
            Niesety ale dobry dzwięk to dosc kosztowna zabawa gdzie nie ma miejsca na kompromisy.
            Powiem ci że ja mam zestawik Roksana spiety interkonektami Van Den Hull. Kableki do kolum też Van Den Hull ale kolumny Quadrala i one pop rostu nie wyrabiaja przy tym zestawie (owszem brzmi to ładnie ale może o wiele lepiej ) dlatego kolumny idą do wymiany.
            P.S.
            Tydzien temy miałem okazje posłuchac kolumn Chario Academy Sovran (36 600 zł) grajacych ze sprzętem Ayona + konkretne kableki i kondycjoner sieciowy. Całośc sprzętu była warta ok. 90 tys zł i to dopiero GRAŁO !!! Aż się nie chciało po godzinie słuchania wychodzic
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • #7
              Ja w domu mam Quadrale z ONKYO i jestem zadowolony. Aczkolwiek to tańsze modele niż Ty chcesz kupić, więc i słabsze jakościowo.

              Generalnie to różne kolumny różnie grają w róznych warunkach. Ważne jest zastowanie - rodzaj muzyki, kino domowe, sprzet z jakim będą grały, a bardzo ważna jest też wielkość pokoju w którym będą grały.
              I pamiętaj, że nie wystarczy dobry głośnik, czy dobry ampli... To wszystko gra w zestawie, masz spory budżet, więc szkoda byłoby to stracić. Poszukaj w sklepach, popytaj, dokup dobre kable koniecznie...

              Jeśli chcesz wydać na stereo do 4k to proponuję do Twojej Yamahy i dość ogólnego zastowania fronty Dali Lektor 6 (ok 3tyś komplet) lub 8 (4,5tyś). Ale tez jeszcze popytaj w specjalistycznych sklepach... Z tego co kojarzę będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom, ale nie jestem super kompetentną osobą w temacie.

              Komentarz


              • #8
                Rafall ma rację Przeznaczone pieniadze rozplanuj pomiedzy kolumnami i kablami (najlepiej było by dołożyc pare zł na dobre kable).
                I pamiętaj - dobiera się kable do kolum, a nie dowrotnie
                W dobrych sklepach jest mozliwość wypożyczenia kabli do domu i podłaczenia ich do swojego zetawu, żeby przekoanać się jak one grają. Warto z tego skorzystać
                Aha i jeszce jedno takich rzeczy nie kupuje sie w Media czy Satrunie. Pojedz do specjalistycznego sklepu Hi-Fi np. Elektryczna pomarańcza (W-wa, Łódz,). Meloman (Lublin) itd.
                Czarny Elegance

                Komentarz


                • #9
                  Big, nieznam sie na firmach co robia sprzet audio. Poprostu mowie co slyszalem od kumpla, a o kablach i wzmakach to tak doglebnie z nim niedyskutowalem
                  W pelni sie z toba zgadza, ze to system gra a nie jeden element. To jak lancuch, jak jedno ogniwo bedzie slabe to caly lancuch jest do dupy i tak samo jest z audio.
                  Ja jak narazie niemialem okazji sluchac muzy na takim grubym sprzecie. Narazie tylko sie przygladam, a sluchac bede przed samym kupnem

                  Komentarz


                  • #10
                    Dobra po kolei:
                    Zamieszczone przez Big
                    Chario Constellation Delphinus
                    Zamieszczone przez Big
                    Triangle Heliade Es
                    tych, niesłyszałem, nie widziałem , poszukam, moze gdzieś w wawie będą do odsłuchu

                    Zamieszczone przez Misiekoctavia
                    firma KEF bodajze.
                    słyszałem XQ40 - za chyba 12 klocków, odsłuch zaraz po MA RS8 (3 raz tańsze) - za głuchy jestem żeby usłyszeć różnicę no i cena - a za tańszy KEFów , jakoś design nie bałdzo - a wiecie...żona :diabelski_usmiech

                    Zamieszczone przez Big
                    Jesli kupisz Chario żeby podłaczyć do "sznureczkami" za 10 zł za m do Yamahy czy Onkyo to szkoda kasy.
                    Zamieszczone przez Big
                    Rafall ma rację Przeznaczone pieniadze rozplanuj pomiedzy kolumnami i kablami (najlepiej było by dołożyc pare zł na dobre kable).
                    panowie jakie kable? :wink: ja mam optykiem podłaczone cd z ampem, więc pozostają kable głośnikowe, to ile mogę na nie wydać 200zł, to bez jaj przy 4klockach , żaden koszt :twisted:

                    Docelowo, może będzie zmieniany amp albo raczej dokupiony sam wzmak stereo ale to przyszłość w zależności na co sie zdecyduję i czy będę zadowolony

                    Dzięki za obecne podopowidzi i piszcie dalej, co macie i polecacie a wybiorę sobie kpl do odsłuchów

                    [ Dodano: Pon 16 Lut, 09 20:55 ]
                    Zamieszczone przez Big
                    Aha i jeszce jedno takich rzeczy nie kupuje sie w Media czy Satrunie. Pojedz do specjalistycznego sklepu Hi-Fi
                    dobra, dobra-przecież wiem :wink:

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez arci9
                      więc pozostają kable głośnikowe, to ile mogę na nie wydać 200zł,
                      No własnie o głosnikowe mi chodzi Ile mozesz na nie wydać?? Nie wiem ile masz Dobre kable to wydatek 90-180 zł za METR, więc wątpię żebyś się zmieścił w 200 zł.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Moze dodam swoje 3 grosze - ja w domu mam polaczenie "fabrycznych" glosnikow yamahy ktore kupilem z calym zestawem (oznaczen nie pamietam ale po uposcie 1000zl w audioklanie 3 lata temu dalem 3900zł) kolumny eltax liberty (Obudowa MDF, dobre przetworniki Vify- jak na tę klasę kolumn, kolce w komplecie, możliwość biwiring'u)
                        - wygladu one nie maja i ogolnie z pozoru sa bardzo niepozorne ale jak o nich sobie poczytalem na forach audiofilskich, porownalem wyniki testow w czasopismach itp. stwierdzilem ze warto wyprobowac - posluchalem jak graja i jak na moje ucho do audio i kina domowego nic wiecej nie potrzebuje

                        uzywki w bdb stanie mozna kupic za smieszne pieniadze (szczegolnie w UK) a na nowych tez pewnie nie zbankrutujesz

                        wygladaja tak:
                        Link

                        i w swojej kategorii cenowej naprawde sa warte uwagi.

                        Hi-Fi i Muzyka - 6/2000 (43)

                        [ Dodano: Wto 17 Lut, 09 09:24 ]
                        Just a moment...
                        pozdrawiam
                        Adam W.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Big
                          Zamieszczone przez arci9
                          więc pozostają kable głośnikowe, to ile mogę na nie wydać 200zł,
                          No własnie o głosnikowe mi chodzi Ile mozesz na nie wydać?? Nie wiem ile masz Dobre kable to wydatek 90-180 zł za METR, więc wątpię żebyś się zmieścił w 200 zł.
                          takie coś wystarczy jak dla mnie :diabelski_usmiech
                          Link

                          parę dni temu porównywałem swoje jakieś bezfirmowe kable ofc do kabli audioquesta(za 350zł) i nie powaliła mnie różnica

                          [ Dodano: Wto 17 Lut, 09 09:53 ]
                          Geralt, też myślałem o kolumnach na przetwornikach vify np. coś takiego:

                          Link

                          z tym, ze ten komplet nie wchodzi w grę bo ...kolor nie taki jak trzeba :diabelski_usmiech czyli musiały by być nowe lub trrafić używki w kolorze valnut

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez arci9
                            parę dni temu porównywałem swoje jakieś bezfirmowe kable ofc do kabli audioquesta(za 350zł) i nie powaliła mnie różnica
                            Przepraszam że to powiem, ale w takim razie nie umiesz słuchac albo po prostu tak naprawdę nie potrzebujesz dobrego dzwięku.
                            Ja po zmienie kabli z Olenbacha na Van den Hulla słyszałem niesamowitą różnicę. Tak samo różnicę słychać na interkonektach ale trzeba widziec co słuchać.
                            Czarny Elegance

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Big
                              Przepraszam że to powiem, ale w takim razie nie umiesz słuchac albo po prostu tak naprawden ie potrzebujesz dobrego dzwięku.
                              ja się nie gniewam zdaję sobie sprawę, ze przy dużo lepszych komponentach chyba już nie słyszę różnicy (vide porównanie RS8 vs KEF XQ40) , moze do tego trzeba sie dalej osłuchiwać się (i uczyć) a może tez łatwiej tym osobom, które np. grają na instrumentach

                              z drugiej strony, jest też tak, że pewne komponenty ze sobą współgrają a inne nie.
                              Pamiętaj, że odsłuchy robiłem na kolumnach KODY i ampl. do KD Yamahy, więc może na nich zmiana kabli nie miała znaczenia 8)

                              Min. dlatego, że nie zawsze słyszę różnicę nie jestem skłonny do inwestowania zbyt dużej kasy cały sprzęt.
                              Choć należy też wspomnieć o tym, co pisaliście wczesniej czyli gra cały system a nie pojedyńcze kompnenty- zaczynam od głośników, potem dobiorę kable (na tyle ile będę słyszał różnicę ale bez przesady) a potem może wzmak stereo

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez arci9
                                ...panowie jakie kable? :wink: ja mam optykiem podłaczone cd z ampem, więc pozostają kable głośnikowe, ...
                                Tak dla rozdrażnienia :diabelski_usmiech dodam, że połączenie optykiem ( TOSLINK ) to najgorsze z możliwych połączeń cyfrowych. Jeśli masz cyfrowe wyjście koaksjalne ( elektryczne ) w cd ( zazwyczaj żółty CINCH ) i odpowiednie wejście w amplitunerze to proponował bym Ci przerzucić się na ten typ połaczenia...
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • #17
                                  no a jak nie masz? :diabelski_usmiech
                                  wątpie żeby różnica była wyczuwalna w tej klasie sprzetów nie mówiąc już o tym, że trzeba zainwestowac w dobry kabel coaxial, bo inaczej może IMO więcej zakłóceń dać niż pozytku

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kowal 2002
                                    Tak dla rozdrażnienia dodam, że połączenie optykiem ( TOSLINK ) to najgorsze z możliwych połączeń cyfrowych
                                    Jak dla mnie to nie ma jak normalne analogowe połaczenie dobrym interkonektem. Ale ja jestem tradycjanalistą w tej akurat dziedzienie i np. wole też 2 kanałowe stereo od kina domowego (zreszta amplituner nigdy nie zagra tak jak sam wzmacniacz ).
                                    Czarny Elegance

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Big, no widzisz, każdy ma swoje jakieś wymagania i ulubione pozycje tfu..kompozycje

                                      zakupię w miarę rozsądne głośniki, tak żeby ciut było w nich zapasu i powoli będę kombinował dalej, a to z kablami (może uda się pożyczyć ) a to może ze wzmakiem stereo

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez arci9
                                        Big, no widzisz, każdy ma swoje jakieś wymagania i ulubione pozycje tfu..kompozycje
                                        Nie no ja to wiem
                                        Dlatego pisałem że najpierw trzeba posłuchać popytać sie fachowców. Tu nie ma co sugerowac się opiniami że komuś tam to ta marka gra swietnie.

                                        Zamieszczone przez arci9
                                        zakupię w miarę rozsądne głośniki, tak żeby ciut było w nich zapasu i powoli będę kombinował dalej, a to z kablami (może uda się pożyczyć ) a to może ze wzmakiem stereo
                                        Myślę że to jest dobre podejście Jęsli chce się mieć porządny zestawik to lepiej rozplanowac zakup na jakis okres czasu i dozbierać środków niz za 1 razem kupic wszystko ale w niezadowalajacej jakosci.

                                        [ Dodano: Wto 17 Lut, 09 11:13 ]
                                        Jak pisałem wczesniej. Dobry dzwięk to dośc kosztowna zabawa, ale jej skutki dostarczaja niezapomnianych wrażeń
                                        Czarny Elegance

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          arci9, jako ciekawostke dam Ci rade:

                                          sprobuj uzyc kabla ktory producenci dodaja do kart graficznych jako "video out" w brew "kiczowatemu" wygladowi to naprawde dobre kable i jako ciekawostka dodam ze zrobilem fajny tescik: Gdy kupowalem zestaw mialem tylko kable fabryczne dlatego kupilem glosnikowe na metry z miedzi beztlenowej o przekroju pojedynczej zyly ok 5mm (juz nie pamietam) placilem ok 3~4zl za metr (na allegro) a amplituner z odtwarzaczem DVD wlasnie wspomnianym kablem od karty graficznej (mialem w domu z 4szt roznych producentow). Moj szef jest prawdziwym audiofilem maniakiem - jego sprzet jest wart ok 100 000zł a interesuje sie tym od jakis 15lat i co ok 5 lat wymienia calosc na nowe... dowiedzial sie o moim projekcie (akurat robilem remont pokoju w ktorym mial stac zestaw wiec projektowalem rozmieszczenie, porobilem rynny w scianach itp. ale to nie istotne - "uswiadomil mnie" ze zaden zestaw nie bedzie dobrze gral bez kabli i ze pozadne kable zupelnie odmieniaja brzmienie... zaproponowal mi ze za miesiac odbiera jakies stare kable ktore pozyczyl znajomemu i moze mi je pozyczyc - jak mi sie spodobaja to mam je za 1/3 ceny rynkowej... (czyli cos ok 100~200zł za szt.) miesiac pozniej do zestawu yamahy mialem juz eltaxy bo brzmienie yamahy do muzyki sie nie nadawalo, pozyczylem kable i poprosilem 3 przyjaciol o udzial w tescie:
                                          nie pamietam firmy kabli ale byly grube zajebiscie ekranowane, jeden kabel mial zlote/pozlacane koncowki drugi bodajze platynowe czy cos w tym stylu. Zestawilismy wszystko do kupy wzielismy po 1 utworze z 4 roznych rodzajow muzyki i sprawdzalismy jak chodza na kazdym z kabli - jedyna osoba ktora wiedziala ktory ejst obecnie podlaczony bylem ja reszta siedziala ok 2.5metra od sprzetu... powiem tak: ani na eltaxach ani na yamaha nie odnotowalismy roznicy w jakosci dzwieku - we wszystkich 3 wariantach dzwiek po prostu byl poprawny przy kazdym rodzaju muzyki i przy obu rodzajach kolumn (przy czym eltaxy muzyke oddaja znacznie lepiej od moich glosnikow yamahy).

                                          Wniosek: zaopatrz sie w taki kabelek jak napisalem (od karty graficznej "pojedynczy chinch") i wypozycz jakies "markowe" kable a nastepnie wez z 2~3 osoby i zrob tescik tak aby tylko 1 osoba wiedziala na czym w danej chwili grasz (wazne - ten sam kawalek utworu 10~15 sekund) i porownaj - jesli dostrzezesz roznice to wiesz co robic a jak nie to masz $$ na inne wydatki
                                          pozdrawiam
                                          Adam W.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez arci9
                                            - Audio Monitor RS8
                                            - Audio Monitor BR6
                                            - B&W 683
                                            - JBL ES90
                                            - Wharfedale EVO 30
                                            Sprawdź jeszcze Mission M35i, zbierają dobre opinie w swojej klasie cenowej (okolice 2tys za parę).

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Geralt, właśnie o tym pisałem parę postów wcześniej

                                              kolega z pracy robił odsłuchy kabli sygnałowych (coaxial vs coxial [jego stary]) i słyszałem różnice w zakresie wysokich tonów - jak on to mówił, były bardziej wygładzone. Prawdopodobnie różne konfigurację sprzetowe można poprawiać/uzupełniać konkretnei pod swój gust - IMO w zależności od zainwetsowanej kasy i uzytych komponentów, powinno się do całości dobierać także coraz lepsze kable.

                                              Kolejna sprawa to pomieszczenie - im wyżej się sięga po sprzęt, tym większe ma znaczenie pomieszczeni

                                              No dobra, a jakieś propozycje jeszcze sprzetowe?A moze ktoś na forum sprzedaje taki sprzęcik?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez arci9
                                                No dobra, a jakieś propozycje jeszcze sprzetowe?
                                                Ja ci podrzucę te stronkę : Meloman Salon Audio-Video Popatrz sobie na kolumny, popatrz na ceny, a w linkach masz linki do stron producentów. Polecam również wykonanie tel. do tego sklepu i pogadanie ze sprzedawcami bo sa naprawde swietni i wiedzą o co biega w temacie

                                                P.S. Ja cały czas będe Cię namawiał do odsłuchu kolumn Chario
                                                Czarny Elegance

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Big
                                                  Ja ci podrzucę te stronkę : Meloman Salon Audio-Video
                                                  fajna stronka - dzięki

                                                  Zamieszczone przez Big
                                                  P.S. Ja cały czas będe Cię namawiał do odsłuchu kolumn Chario
                                                  gdy będzie okazja nie omieszkam tylko obawiam się,że to nie mój budżet :P

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X